Vinylové podlahy

Ich nekonečné použitie, široká variabilita a vysoká odolnosť produktov predurčujú vinylové podlahy ako plnohodnotnú alternatívu nielen k liatym podlahám, ale aj k dlažbe, kameňu alebo parketám. Nekonečný výber vzorov a dizajnov uspokojí každého klienta. Vinylové podlahy sú výborné všade tam, kde je napríklad nevhodný podklad na liatu podlahu ( popraskaný, drolivý, vlhký ), alebo všade tam kde sú požiadavky na rýchlu montáž. Napríklad pri rekonštrukciách obytných domov, spoločných priestorov, ale aj obchodných prevádzok. Všade tam kde potrebujeme skrátiť čas pokládky na minimum. Používame výhradne produkty francúzskej firmy GERFLOR. Produkty tejto firmy nájdete na www.gerflor.cz, alebo vo vzorkovníkoch na našj predajni.

 

Spomedzi laminátových a drevených podláh má vinylová podlaha najnižší tepelný odpor a to iba 0,01 m2.K/W. Hodnota u laminátových podláh sa hýbe niekde okolo 0,05 – 0,07 m2.K/W a u drevených podláh až okolo 0,127 m2.K/W. Je teda jasné, že vinylová podlaha najlepšie vedie teplo a je priam ideálna na konštrukcie s podlahovým vykurovaním.

 

Tým, že je vinylová podlaha zo syntetického materiálu tak absolútne nereaguje na zmenu vlhkosti a teda nijak nezareaguje ani pri vytopení podlahy. Jednoducho ak vytopíte vinylovú podlahu, ktorá je riadne nalepená na cementovom alebo sadrovom podklade tak sa nemusíte obávať akejkoľvek škody na podlahách. Podlahu utriete a vysušíte a môžete si ju ďalej užívať v plnej kráse, čo sa nedá povedať o laminátových a drevených podlahách. Zákazníci , ktorí majú doma nejaké to zvieratko si taktiež pochvaľujú vinylové podlahy z hľadiska ich odolnosti a veľmi praktickej údržby. Mnohí viete, že napríklad psí moč je extrémne agresívny a iba ťažko mu odoláva laminátová a drevená podlaha.

Ak poškodíte vinylovú podlahu, respektíve vinylový dielec, tak jeho výmena je veľmi jednoduchá a rýchla. Jednoducho sa vinylový dielec nareže nožom, vytrhne sa z podlahy z pomedzi ostatných dielcov, vyčistí sa podklad od lepidla, nanesie sa nové lepidlo a nová vinylová lamela sa vlepí na miesto tej poškodenej. Hotovo. Takáto oprava trvá cca 20-30 min. A to upozorňujem, že celá oprava sa robí za plnej bytovej prevádzky, bez akéhokoľvek odsúvania nábytku či kuchyne, bez akéhokoľvek demontovania obvodových líšt a bez akéhokoľvek ďalšieho rozoberania podlahy.


Oblasť použitia: interiér, domy, byty, obchody, priemysel, zdravotníctvo, športoviská, hotely, kancelárie, školstvo

Zaťaženie: lahké, stredné, ťažké

Hrúbka vrstvy: 3-6 mm

Vhodný podklad: Cementový, alebo anhydridový (sadrový) poter, nivelačná hmota, min 25 MPa, vhodné na podlahové kúrenie

Doba aplikácie: už od 1 deň

Farebná škála: podľa aktuálnej ponuky Gerflor