Mikrocementové podlahy

Mikrocementové materiály sú moderné produkty stavebnej chémie, ktoré dokážu skĺbiť vysokú pevnosť a odolnosť s tenkou aplikačnou hrúbkou a všestranným použitím. Mikrocementy sú produkty na báze cementov s vysokým obsahom rôznych aditív, ako sú polyméry, epoxidy, akryláty a pod. Mikrocement je ideálny produkt pre akúkoľvek domácnosť, kanceláriu, alebo obchodné priestory. Je aplikovateľný na akýkoľvek povrch a za určitých podmienok aj vo vlhkých oblastiach ako sú sprchy, alebo vonkajšie terasy, čo mu dáva takú veľkú všestrannosť a široké pole aplikácie, že prakticky neexistujú žiadne medze. Mikrocement nepotrebuje škáry, výsledkom jeho aplikácie je kontinuálny, mramorový dizajn bez rezov, alebo škár na povrchu, na ktorom je aplikovaný. Predstavuje dekoratívny náter, veľmi esteticky a kompletne vodonepriepustný. Tým, že nie je porézny a je bez spojov, nevyžaduje si žiadnu údržbu a čistenie je veľmi pohodlné a jednoduché. Mikrocementové podlahy sú UV stale a vhodné ma podlahové kúrenie.

 

Paradoxom je že napriek tomu že majú menšiu aplikačnú hrúbku ako liate cementové podlahy dosahujú rovnaké alebo aj lepšie paramatre v odolnosti. Ich veľkou výhodou je bezprobémová aplikácia na na zvislé plochy a priaznivejšia cena ako liatej cementovej podlahy. Oproti liatej minerálno cementovej podlahe majú mikrocementové podlahy výraznejšiu štruktúru s markantnými aplikačnými ťahmi. Ponúkame Vám tri druhy mikrocementových povrchov TOPCIMENT ( spanielsky výrobca ktorý je svojou kvalitou v svetovej špičke) , Ardex Pandomo LOFT a Mapei Ultratop LOFT. Všetky druhy majú finálnu hrúbku cca 3-5 mm ale líšia sa štruktúrou a povrchovou kresbou, takže každý zákazník si u nás vyberie ten pravý povrch.

 

Topciment (cena od 65 eur/m2)

Špičkový španielsky výrobca ponúka širokú farebnú škálu a povrchy kroré vynikajú exklizívnou optikou benátskeho štuka, betónu, alebo bieleho mramoru. Kreatívne možnosti hohto materiálu umožňujú aj dalšie aplikácia ako to imizáciu kameňa alebo metalické efekty. Tento matriál môžme využiť aj na podlahu a steny v sprchových kútoch.

 

Pandomo Loft (cena od 69 eur/m2)

Tradičný nemecký výrobca liatych podláh a stavebnej chémie. Produkty Pandmomo Loft alebo Pandomo WALL majú výraznú naturálnu štruktúru, matný exkluzívny charakter a neobmedzenú farebnú škálu. Vynikajú vysokou pevnosťou a odolnostťou.

 

Ultratop Loft (cena od 55 eur/m2)

Celosvetový taliansky výrobca kvalitných stavebných produktov MAPEI . Mikrocementové podlahy a steny Ultratop loft môžte mať v lubovolnej farbe (dokonca aj jasne snehovobielu mramorovanú). Ponúkame ho v dvhoch zkladných vyhotovenieach Ultratop W s jemou štruktúrou a Ultratop F s hrubšou štruktúrou.


Oblasť použitia: Celé byty, domy, administratívne priestory, reprezentatívne priestory, kuchyne, kúpeľne, sprchové kúty, exteriér, obchody, galérie

Zaťaženie: stredné až vysoké

Hrúbka vrstvy: 3-5 mm

Vhodný podklad: Cementový, alebo anhydridový poter, nivelačná hmota s pevnosťou 25 MPa a viac

Doba aplikácie: 5-14 dní

Farebná škála: Individuálna pigmentácia podľa požiadaviek klienta, snehovobiela