Liate podlahy minerálno cementové

Liate minerálno cementové podlahy vynikajú prirodzenou kresbou a príjemným vzhľadom. Používame produkty dvoch výrobcov, Ardex Pandomo a Mapei Ultratop

Ardex Panodomo (cena od 85 Eur/m2)

Nový druh podláh a stien - Každý kus je ORIGINÁLOM.

Bezšpárové povrchy s neopakovateľným designom - Nová dimenzia v oblasti podláh a stien.

Všetko začalo pred rokmi, v USA kde bol v pobočke spoločnosti Ardex celý systém vyvynutý. Pred desiatimi rokmi po jeho dokonalom zavedení do praxe a odladení technických postupov, na ktoré sú vyškolené všechny realizačné firmy školené v materskom závodu v Rakúsku, bolo zahájené i jeho používanie v Európe.

 

Podlahy a steny realizované systémem PANDOMO® se vyznačujú nekonečnou kreativitou, ktorá je ponechaná len a len na fantázii a predstavivosti autora návrhu, investora, architekta alebo designéra. Velké množstvo dekoratívnych techník otvára nekonečnú radu možností jeho vzhľadu.

Princíp celého systému je v speciálne vyvinutých hmotách obsahujúcich Wittenský cement ktorého chemické a mechanické vlastnosti + štruktúra dovolujú originálne druhy zpracovania a prakticky nemajú vo svete konkurenta. Pri hrúbke vrstvy 5 milimetrov je podlaha PANDOMO® schopná dlouhodobého zaťaženia, je stálofarebná a vhodná aj pre podlahové kúrenie. Zhotovené PANDOMO má charakter kamennej podlahy bez špár s vysokou odolnosťou a zaťažiteľnosťou. Materiál je fyziologicky nezávadný, vhodný do obytných alebo verejných priestorov, ale aj pamiatkovo chránených objektov. Pohľadové stierky sa dajú dofarbovať na ľubovoľnú farbu - napríklad podľa stupnice RAL, alebo upravovať formou špeciálnych hladiacich techník, malieb, vkladaním obrazcov, log, pieskovaním a pod.

Základný vzorkovník Pandomo.

 

Pri jednofarebnom prevedení nie je farba ničím obmedzená a jej voľbu možno uskutočniť podľa výrobcu pripravených kolekcií, so zameraním na rôzne druhy interiérov alebo už spomenutej stupnice RAL. Konečný vzhľad - charakter je vždy špecifický ťahmi od nanášania alebo hladenia materiálu.

Povrchovú úpravu tvorí prebrúsenie - zaleštenie a olejovanie špeciálnym olejom s obsahom voskov. U podláh je naviac možné miesto oleja použiť lakovanie bezriedidlovými živicami. Vzhľad je vždy zamatovo matný, odolný voči škrábancom s vodeodpudivými vlastnosťami a s Vami zvolenou farbou alebo kresbou, v ktorej sa objavuje typický charakter PANDOMA®.

 

Vyhotovujeme tri druhy podláh Pandomo:

1) Pandomo Classic je varianta s jemnejšou kresbou, ľubovoľnou farebosťou. Skladá sa z 2 vrstiev, podkladovej samonivelizačnej hmoty Ardex, v hrúbke 5mm a prefarbovanej povrchovej podlahovej stierky Ardex K1, táto sa následne brúsi a povrchovo upravuje.

 

2) Pandomo LOFT je alternatíva s výraznou kresbou a ľubovoľnou farebnosťou. Skladá sa z dvoch špachtlovaných vrstiev (na epoxidovej penetrácii) v celkovej hrúbke cca 3mm, ktoré sa nakoniec brúsia a povrchovo upravujú. Pandomo Loft je cenovo výhodnejšie oproti Pandomo Clasic.

 

3) Beton look podlaha vyhotovená za použiťia podlahovej šedej stierky Ardex K80, ktorá pripomína betón. V celkovej hrúbke 5mm na epoxidovej penetrácii . Táto sa brúsi a povrchovo upravuje. Cenovo výhodná.

 


Oblasť použitia: chodba, obývačka, spálňa, kuchyňa, tech.miestnosť, garáž, kancelária, prevádzka, kúpeľna, bar, reštauráciia, schodisko a pod.

Zaťaženie: stredné až vysoké

Hrúbka: 3-10 mm

Vhodný podklad: Cementový, alebo anhydridový (sadrový) poter, nivelačná hmota

Doba aplikácie: 4-15 dní v závislosti od rozsahu a náročnosti zákazky

Farebná škála: Vzorkovník Ardex, ale vieme domiešať individuálne farby na želanie zákazníka


Využite novinku Pandomo Designtool a vytvorte si farebú kombináciu podláh a stien podľa vašich predstáv.

Pandomo Design Tool

 

Mapei Ultratop (cena od 65 Eur/m2)

Liata podlaha Ultratop je vysokoodolná podlaha moderného dizajnu, použiťeľná takmer všade.

Jej základ tvorí cementová zmes (taliansky výrobca), ktorá je tónovaná v šiestich základných farbách, ktoré vieme však následne ešte pigmentovať vlastnou technológiou . Ultratop obsahuje drobné kamenivo, takže je veľmi pevný a odolný. Jeho konečný vzhľad závisí len na želaní zákazníka. Môže byť, lesklý, alebo matný. Vieme vytvárať rôzne prelivy a vzory vzájomnou kombináciou farieb. Po prebrúsení na povrchu vystúpia jemné kamienky a tak má podlaha Ultratop príjemný prirodzený vzhľad. Na želanie vieme do podlahy aplikovať umelé kamenivo Dynastone, ktoré vytvorí nádherný terazzo efekt s okrúhlymi kamienkami. Liata podlaha Mapei Ultratop sa správa podobne ako masívne drevené parkety, t.j. časom sa dá brúsiť, renovovať, leštiť a voskovať. Pri použití šedej štandard farby vieme veľmi dobre vytvoriť imitáciu betónovej podlahy.


Oblasť použitia: chodba, obývačka, spálňa, kuchyňa, tech.miestnosť, garáž, kancelária, prevádzka, kúpeľna, bar, reštauráciia a pod, výstavná hala, nákupné centrum a pod.

Zaťaženie: vysoké

Hrúbka: 5-10 mm (typická hrúbka 8mm po vybrúsení)

Vhodný podklad: Cementový, alebo anhydridový (sadrový) poter, nivelačná hmota

Doba aplikácie: 4-15 dní v závislosti od rozsahu a náročnosti zákazky

Farebná škála: 6 základných odtieňov, ale vieme domiešať individuálne farby na želanie zákazníka


Terazzo (cena od 129 Eur/m2)

Renesancia takmer zabudnutého umenia.

Už v dobách rimanov bolo Terrazzo symbolom elegancie a odolnosti. Neskôr sa podlahy z Terrazza staly obľúbenými obzvlášť v rozkvitajúcich Benátkach. Len začiatkom minulého storočia prišlo toto remeselné umenie do našich končín. Vily a honosné meštanské domy sa čochvíla pýšili nápadnými prácami z Terazza. V druhej polovici 20 storočia bolo Terazzo vytlačené alternatívnymi podlahovými krytinami z dôvodu náročnosti na náklady a čas. Ale napriek tomu v poslednej dobe zažívajú tieto fascinujúce podlahy svoju renesanciu. Terazzo je laity typ podlahy kde sa kombinuje prírodný kameň a minerálne pojivo. Je to najodolnejšia podlaha v našej ponuke, pretože má tvrdosť kameňa ktorý je v nej použitý.